BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vaiko veikla ir kalendorius

Įsimintinos ir švenčių dienos. Žaidžiame, pasakojame, švenčiame, dirbame kartu su vaikais namie.

PRADŽIA:

šiandien yra tarptautinė architektų diena. Architektai yra žmonės, kurie sugalvoja  kaip pastatyti namą ir nubraižo namų planus ant popieriaus arba kompiuteryje. Sakome, kad architektai projektuoja. Architektai nusprendžia kokios spalvos, kokio aukščio, kiek langų ir durų turės namas. Jie taip pat nusprendžia, iš ko bus pastatytas namas (iš plytų ar iš rąstų). Statybininkai, žiūrėdami į architektų nubraižytus namus, juos pastato.  Kartais architektai padaro sumažintus namus-namų modelius, kurie telpa ant stalo. Architektai taip pat projektuoja (braižo ant lapo) tiltus, kelius netgi ištisus miestus.

Architektais tampa žmonės, kurie mėgsta piešti, moka skaičiuoti ir braižyti. Ši specialybė labai reikalinga, nes jei nebūtų architektų, statybininkai nežinotų, kaip ir kokius statyti namus.

RANKDARBIAI:

  • namo projektas iš spalvotų šluosčių ant lango:

VAIKO ŽAIDIMAI IR KITA VEIKLA:

KOPMIUTERIS:

Rodyk draugams

PRADŽIA:

Kalendoriuje birželio 17 diena yra pažymėta pasaulinė kovos su dykumų plitimu ir sausromis diena. Yra pasaulyje tokių vietų, kur neauga beveik jokie augalėliai ir negyvena beveik jokie gyvūnėliai. Tos vietos vadinamos dykumomis. Ten labai sausa, nes beveik niekada nelyja lietutis. Nėra ežerų ir upių, nėra, kur maudytis. Žmonėms dykumose gyventi labai sunku: nėra vandens  ir maisto, neauga jokios daržovės ir vaisiai. Dykumose yra arba daug smėlio arba daug akmenų (parodau nuotraukų ir filmukų internete).

Vis dėl to dykumose gyvena kai kurie gyvūnai ir auga kai kurie augalai (parodau knygose arba internete). Žmonės, gyvenantys dykumose vadinami klajokliais. Jie gyvena palapinėse ir klajoja ieškodami vandens ir maisto  (irgi parodau tuos klajoklius).

Dykumose kartais galima aptikti mažų dar neišdžiuvusių  ežerėlių. Aplink juos auga kelios palmės, kaktusai ir kiti augalai. Tos vietos, kur yra mažų ežerėlių,  vadinamos dykumos oazėmis. Dykumos gyvūnai ir klajokliai  ieško  tų oazių, kad galėtų atsigerti vandens iš ežerėlio (parodau filmukų arba nuotraukų).

Ką daryti, kad pasaulyje būtų mažiau dykumų? Reikia saugoti miškus, nekirsti medžių, sodinti naujus medžius, laistyti juos. Medžiai sulaiko vėjus, kurie  nupusto juodą žemę ir lieka tik smėliukas. Ten, kur labai sausa, žmonės įrengia laistymo sistemas: iškasa  griovelius prie kiekvieno augalėlio ir pripila į tuos griovelius vandens, kad augalėliai turėtų ko gerti.

Taip pat reikia rūšiuoti šiukšles, nes nerūšiuotos šiukšlės išvežamos į didelius šiukšlynus, kurie užima daug vietos ir ten neauga jokie medžiai. Ten kur neauga medžiai, gali atsirasti dykumų. Išrūšiuotas šiukšles išveža į gamyklas, ten jas perdirba ir padaro daug naujų reikalingų daiktų.

IŠ GYVENIMO:

  • augalo sodinimas, sėjimas (vazonėlis, žemės, augalo sėklos, pasižadėjimas kiekvieną dieną laistyti, ir priežiūra, kad bus laistomas, nes kuo daugiau augalų, tuo mažiau dykumų ir t.t.);
  • pasirinkto medelio (-ių) laistymas savo kieme kiekvieną dieną, ar tada, kai reikia…

RANKDARBIAI:

  • kaktusas (popierinio rankšluosčio rulonas, žalias spalvotas popierius, klijai, dantų krapštukai, vinis, skylėms pradurti)
  • 5 palmės (5 pop. rankšluosčio rulonai, kartono popierius, žalias guašas, peiliukas prapjauti palmių kamienams ir sukišti palmės lapus, po to juos žaliai nudažyti. Pjoviau, be abejo, aš, o ne mano 5 metų vaikas)
  • plastelininė dykuma (padėklas, ant kurio daromi plastelininiai “šedevrai”, spalvotas plastelinas)

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

  • klajokliai. Pastatom palapinę namie. Ten gyvena klajoklis (mano sūnus). Klajokliui reikia ieškoti vandens ir maisto. Penkias pasidarytas palmes išdėlioju skirtinguose kambariuose. Prie kiekvienos palmės pastatau po vandens puodelį (ežeras) ir užkandžių lėkštutę (užaugę vaisiai ir daržovės). Tiesa, tose oazėse kartais “užauga” ir keistų dalykų: sausainukų ar dar ko nors, bet taip pat ir svogūnų, paprikų ir t.t. “Klajoklis” vaikšto po kambarius ir ieško oazių. Išgeria vandenį ir pasiima užkandžius. Tokiu būdu “klajokliui” įpiršau ir daržoves, kurių paprastai nevalgydavo ir vandens atsigėrė daugiau negu visada;
  • rūšiavimas;

KOMPIUTERIS:

MUZIKA:

Internetiniai puslapiai:

Rodyk draugams