PRADŽIA:

Šiandien švenčiame Lietuvos pasieniečių dieną. Pasieniečiai- tai žmonės, saugantys mūsų šalies  Lietuvos sieną nuo blogų žmonių. Tai nėra tikra siena, bet tik linija, kurios vienoje pusėje gyvena lietuviai (mes), o kitoje pusėje gyvena kitų šalių žmonės. Mes lietuviai kalbame lietuvių kalba (lietuviškai), o kitų šalių žmonės kalba kitomis kalbomis. Jei nori pereiti Lietuvos sieną, reikia turėti pasą- specialų dokumentą, kuriame yra parašyta žmogaus pavardė ir įklijuota nuotrauka. Pasą reikia parodyti kitos šalies pasieniečiui. Jis padeda anspaudą, kuriame parašyta tos šalies, į kurią važiuoji, pavadinimas.

Pasieniečiai nepraleidžia į Lietuvą kontrabandininkų (dėdžių, kurie veža šnapsą ir rūkalus), banditų ir kitų blogų žmonių.  Pasieniečiai turi žiūronus, kad galėtų pamatyti blogiečius,  kalbasi per  specialius telefonus, dėvi specialią uniformą ir netgi turi ginklą. Kai kuriems pasieniečiams padeda dirbti dresuoti šunys.  Dresuoti šunys moka surasti nusikaltėlius, užuodžia kontrabandininkų rūkalus.

Pasieniečiais gali dirbti sąžiningi (nemeluojantys), sveiki, stiprūs ir sportiški žmonės. Jie mėgsta daryti gerus darbus (padėti mamytei ir tečiui tvarkytis, daryti valgyti, žaisti su broliuku). Pasieniečiai visada nori padėti silpnesniems ir saugoti kitus žmones nuo blogiečių. Be to, jie turi mokėti taikliai šaudyti.

RANKDARBIAI:

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

  • “pasienietis” turi namie (arba kieme) kuo greičiau surasti suslėptą “kontrabandą” - vienodos spalvos skareles, arba kokius nors daiktus (mes slėpėm kubelius). “Pasienietis” stengiasi surasti visą “kontrabandą”, kai suranda gauna premiją. “Pasienietis” ieško “kontrabandos” apsijuosęs diržą, pasikabinęs žiūronus, užsikišęs už diržo “ginklą” ir pasiėmęs “raciją” ;
  • kliūčių ruožo įveikimas: sustatomos kelios kėdės eile  ir uždengiamos užtiesalu. Padarytu tuneliu turi prašliaužti “pasienietis” per tam tikrą laiką. Kitame tunelio gale “pasieniečio” laukia vandens puodukas ir maisto davinys (mažas indelis vaisių, ar daržovių, ar riešutų, ar dar kas nors. Indelis būna uždengtas su skepetaite). Kai “pasienietis” pasistiprina, lenda tuneliu atgal. O ten jo laukia kitas vandens puodelis su kitu maisto daviniu. Kiekvienąkart lendant, jis randa vis kitą maisto davinį, bet prieš lįsdamas į tunelį nemato, koks ten maisto davinys jo laukia, todėl skuba pažiūrėti;
  • daiktų (nedūžtančių) mėtymas į krepšį taiklumui lavinti;

KOMPIUTERIS:

Patiko (0)

Rodyk draugams