PRADŽIA:

Šiandien švenčiame Klaipėdos dieną. Klaipėda yra seniausias Lietuvos miestas ir vienintelis jos uostas, esantis prie Baltijos jūros.

IŠ GYVENIMO:

Nuo mūsų namų iki Klaipėdos yra apie 240 km. Šiame mieste galima aplankyti laikrodžių ir jūrų muziejus bei delfinariumą. Smagu pavaikščioti po šio gražaus miesto senamiestį ir išlydėti laivus, persikelti su keltu į Kuršių Neriją. Vasarą čia žmonės atvažiuoja pasimaudyti Baltijos jūroje.

RANKDARBIAI:

  • pasidarykime Klaipėdos vėliavą. Iš pradžių atspausdiname Klaipėdos herbą. Vėliavą reikia nuspalvinti dviem spalvom ir užklijuoti herbą.

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

MAISTAS:

  • lašiša, kepta orkaitėje. Išvalytą lašišą supjaustome skersai 1,5 cm storio kepsneliais. Pabarstome pipirais, druska, dar kuo nors iš abiejų pusių. Į skardą įklojame kepimo popierių, išdėliojame kepsnelius, apšlakstome juos citrinos sultimis ir alyvuogių aliejumi. Kepame 15-20 min. 180-200 laipsnių temperatūroje su vėjeliu. Pastaba: kadangi kaulai neišrankioti, reikia prižiūrėti, kai vaikas valgo. Kas turi sugebėjimų ir noro, gali lašišą perpjauti išilgai, po to išrankioti kaulus ir supjaustyti file gabaliukais. Kepti tuomet reikės trumpiau turbūt…

KNYGOS:

  • Po Lietuvą su šeima (paskaitome/pavartome puslapius, kur rašoma apie Klaipėdą);

INTERNETAS IR KITA MULTIMEDIJA:

1. kompiuteriniai žaidimai

2. filmai

3. muzika

4. internetiniai puslapiai:

Patiko (0)

Rodyk draugams