PRADŽIA:

Šiais metais 29 dieną švenčiame kompiuterių sistemų administratorių dieną. Sistemų administratoriai tai - tokie žmonės, kurie sujungia laidais daug kompiuterių ir žiūri, kad niekas neatsijungtų. Jei kompiuteriai sugenda, sistemų administratoriai juos pataiso. Sistemų administratoriai  taip pat moka  kompiuteryje įjungti ir išjungti visokius filmus, surasti daineles ar net  skanaus pyrago receptą. Tai  naudingas darbas, nes labai svarbu, kad kompiuteris veiktų, kadangi su juo galima ne tik žaisti bet ir dirbti.

Sistemų administratoriais gali būti žmonės, kurie  yra kantrūs, susikaupę, moka skaičiuoti. Jiems patinka ką nors konstruoti ir tyrinėti.

IŠ GYVENIMO:

  • išmoksime įsijungti ir išjungti tavo mėgstamas daineles kompiuteryje ar TV;

RANKDARBIAI:

  • iš plastelino padarome kubelius (”kompiuterius”), po to “laidus” ir sujungiame “kompiuterius” “tinklais” į “tinklą” (galima “kompiuterius daryti iš putplasčio ir sujungti juos tikrais laidais, jei tokių mėtosi kur nors namuose :) );
  • iš plastelino padarome “monitorių”, “pelę”, “klaviatūrą”, “kompiuterio dėžę” ir viską sujungiame plastelininiais “laidais”.

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

  • padarytą “kompiuterių tinklą” reikia prižiūrėti, jei kas nors “sugenda” (atsijungia “laidas”), reikia pataisyti, arba pakeisti sugedusį “kompiuterį”;

KOMPIUTERIS:

Patiko (0)

Rodyk draugams