PRADŽIA:

Kalėdos – kūdikėlio Jėzaus gimimo šventė. Jėzus gimė labai seniai-daugiau kaip prieš 2000 metų. Bet žmonės dar dabar džiaugiasi, kad jis gyveno tarp mūsų. Kodėl žmonės taip džiaugiasi? Nes Jėzus išmokė žmones būti kantriais, atlaidžiais,dosniais, paslaugiais, gerais t.t.  Pasaulis iki šiol nuo Jėzaus gimimo skaičiuoja metus. Žmonės, tikėdami, kad žiemos laikotarpis nuo Kalėdų iki Trijų karalių (01 06) yra ypatingas, ilsėdavosi, nedirbdavo jokių darbų, baimindamiesi užsitraukti Dievo rūstybę. Kalėdų rytą, Saulė vėl pradeda kopti į dangų vis aukščiau ir aukščiau. Senovėje žmonės tikėdavo, kad Saulę parneša elnias devyniaragis ant savo ragų. (žr. elnio devyniaragio šventė). Dienos vėl pradeda ilgėti.

IŠ GYVENIMO:

Visi vaikučiai turi mokytis gerumo iš Jėzaus (kodėl reikia būti geriems?), o geriausiems vaikams Kalėdų rytą būna atsilyginta-jie randa dovanų po Kalėdų eglute. Dovanas palieka Kalėdų Senelis. Kartais ir jis pats (nors ir labai užsiėmęs) užsuka pas vaikučius ir įteikia jiems dovanas. Kad gautų dovanų iš paties Kalėdų Senelio rankų, vaikučiai persirengia karnavaliniais kostiumais, padeklamuoja eilėraštuką, padainuoja dainelę ar pašoka-parodo, ko išmoko. Vaikai turi papasakoti Kalėdų Seneliui, kokius gerus darbus yra padarę per praėjusius metus. Vėliau Kalėdų Senelis išskuba pas kitus vaikučius.

RANKDARBIAI:

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

  • atminties žaidimas;
  • Sniego karalienė ir jos viesulas. Analogiškai žaidžiamas kaip “ragana ir jos šešėlis” (žr. helovyno dieną, spalio 31), tik šiame žaidime sniego karalienė prieina prie vaiko ir sako: “brarangusis…(pasakomas vaiko vardas), būk mano viesulu”;

MAISTAS:

KARNAVALINIAI KOSTIUMAI:

KNYGOS:

  • Kalėdų giesmė. Ch. Dickens;
  • Mamulės Mū ir Varnos Kalėdos. J. Wieslander;
  • Kalėdų Senelio staigmena. Sven Nordqvist

INTERNETAS IR KITA MULTIMEDIJA:

1. kompiuteriniai žaidimai

2. filmai

3. muzika

4. internetiniai puslapiai:

Patiko (0)

Rodyk draugams