BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vaiko veikla ir kalendorius

Įsimintinos ir švenčių dienos. Žaidžiame, pasakojame, švenčiame, dirbame kartu su vaikais namie.

PRADŽIA:

sausio 1 d. prasideda Naujieji metai. Žmonės džiaugiasi, kad Naujaisiais metais vėl  visų laukia nauji nuotykiai, šventės, atostogos…

IŠ GYVENIMO:

Laukdami Naujųjų metų, žmonės linksminasi: šoka, dainuoja, uždega šaltąsias ugneles. Gruodžio 31 dienos vakarą, kai abi laikrodžio rodyklės atsistoja ant 12 valandos, ateina Nauji metai. Visi šaukia “valio” ir sveikina vieni kitus su Naujaisiais metais: pasako vieni kitiems ”su Naujais metais” ir pasibučiuoja. Tuo metu lauke danguje sproginėja saliutai.

RANKDARBIAI:

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

MAISTAS:

 • Šokoladiniai sausainiai

280 g miltų

0,5 šaukštelio kepimo miltelių

0,5 šaukštelio druskos

160 g sviesto

180 g cukraus

2 šaukšteliai sirupo (kai neturiu nieko panašaus į sirupą, tai ir nededu, arba kokio uogienės skystuko įpilu…)

1 pakelis vanilinio cukraus

1 kiaušinis

180 g juodojo šokolado (paprastai dedu vieną plytelę, t.y. 100 g ir man visai tokio kiekio pakanka)

110 g migdolų lapelių arba kapotų riešutų (kadangi kapoti tingiu, tai dedu sveikus lazdyno riešutus)

Įkaitinti orkaitę iki 200° C. Skardą iškloti popieriumi.

Į dubenį supilti miltus, kepimo miltelius, druską ir išmaišyti šluotele. Kitame dubenyje išmaišyti sviestą su cukrumi, sirupu, vaniliniu cukrumi. Įmaišyti kiaušinį, suberti miltus ir išmaišyti tešlą. Suberti trupintą šokoladą ir riešutus. Šaukštu kabinti 3-4 cm dydžio rutuliukus ir sudėti į skardą 5 cm atstumais.

Kepti 8-10 minučių. (Jei susivolioja didesni rutuliukai, tai pakepu ir 12-15 min. Reik žiūrėti, kad gražiai paruduotų.)

KARNAVALINIAI KOSTIUMAI:

KNYGOS:

INTERNETAS IR KITA MULTIMEDIJA:

1. kompiuteriniai žaidimai

2. filmai

3. muzika

4. internetiniai puslapiai:

Rodyk draugams

PRADŽIA:

Kalėdos – kūdikėlio Jėzaus gimimo šventė. Jėzus gimė labai seniai-daugiau kaip prieš 2000 metų. Bet žmonės dar dabar džiaugiasi, kad jis gyveno tarp mūsų. Kodėl žmonės taip džiaugiasi? Nes Jėzus išmokė žmones būti kantriais, atlaidžiais,dosniais, paslaugiais, gerais t.t.  Pasaulis iki šiol nuo Jėzaus gimimo skaičiuoja metus. Žmonės, tikėdami, kad žiemos laikotarpis nuo Kalėdų iki Trijų karalių (01 06) yra ypatingas, ilsėdavosi, nedirbdavo jokių darbų, baimindamiesi užsitraukti Dievo rūstybę. Kalėdų rytą, Saulė vėl pradeda kopti į dangų vis aukščiau ir aukščiau. Senovėje žmonės tikėdavo, kad Saulę parneša elnias devyniaragis ant savo ragų. (žr. elnio devyniaragio šventė). Dienos vėl pradeda ilgėti.

IŠ GYVENIMO:

Visi vaikučiai turi mokytis gerumo iš Jėzaus (kodėl reikia būti geriems?), o geriausiems vaikams Kalėdų rytą būna atsilyginta-jie randa dovanų po Kalėdų eglute. Dovanas palieka Kalėdų Senelis. Kartais ir jis pats (nors ir labai užsiėmęs) užsuka pas vaikučius ir įteikia jiems dovanas. Kad gautų dovanų iš paties Kalėdų Senelio rankų, vaikučiai persirengia karnavaliniais kostiumais, padeklamuoja eilėraštuką, padainuoja dainelę ar pašoka-parodo, ko išmoko. Vaikai turi papasakoti Kalėdų Seneliui, kokius gerus darbus yra padarę per praėjusius metus. Vėliau Kalėdų Senelis išskuba pas kitus vaikučius.

RANKDARBIAI:

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

 • atminties žaidimas;
 • Sniego karalienė ir jos viesulas. Analogiškai žaidžiamas kaip “ragana ir jos šešėlis” (žr. helovyno dieną, spalio 31), tik šiame žaidime sniego karalienė prieina prie vaiko ir sako: “brarangusis…(pasakomas vaiko vardas), būk mano viesulu”;

MAISTAS:

KARNAVALINIAI KOSTIUMAI:

KNYGOS:

 • Kalėdų giesmė. Ch. Dickens;
 • Mamulės Mū ir Varnos Kalėdos. J. Wieslander;
 • Kalėdų Senelio staigmena. Sven Nordqvist

INTERNETAS IR KITA MULTIMEDIJA:

1. kompiuteriniai žaidimai

2. filmai

3. muzika

4. internetiniai puslapiai:

Rodyk draugams

PRADŽIA:

Kūčios – šventė, kurios metu išsivaduojama iš tamsiojo meto.   Kitą dieną švenčiame Kalėdas.  Tai - šeimos šventė, kurios metu dėkojama gamtai už tai, kad ji buvo dosni gėrybėmis. Tikintieji per Kūčias laukia kūdikėlio Jėzaus gimtadienio. Šeimos nariams dėkojama  už  meilę. Anksčiau žmonės tikėdavo, kad Kūčių naktį visi gyvuliai prakalba žmonių balsais ir įvyksta dar daug visokių stebuklų.

IŠ GYVENIMO:

dar prieš Kūčias reikia susitvarkyti namus, atiduoti skolas, su visais susitaikyti. Kūčių dieną ruošiama 12 patiekalų (be mėsos ir pieno produktų) Kūčių vakarienei. Prieš vakarienę reikia gerai nusiprausti ir pasipuošti. Per vakarienę, visa šeima susėda prie vieno stalo ir palinki vieni kitiems daug laimės. Tada ragauja 12 patiekalų, žaidžia įvairius žaidimus (buriasi).

RANKDARBIAI:

 • eglutė iš veltinio mažyliams;

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

 • Kalėdų eglutės puošimas (jei dar nepapuošta), ruošimasis Kūčių vakarienei (tvarkymasis, stalo dengimas ir t.t.);
 • burtai. Žvakės vaško lašinimas į vandenį. Išlydytą vašką pilkite į indą su šaltu vandeniu. Koks paveikslėlis gausis, to dalyko ateinančiais metais bus daug;
 • burtai.Reikia po trimis puodeliais paslėpti pinigėlį, puodelius sumaišyti, ir jei kitas atspės po kuriuo puodeliu pinigėlis, tai bus turtingas visus metus :);

MAISTAS:

KNYGOS:

 • apie Kūčias (čia bendrai apie Kūčias pasiskaityti tėveliams ir mamytėms);

INTERNETAS IR KITA MULTIMEDIJA:

1. kompiuteriniai žaidimai

2. filmai

3. muzika

Rodyk draugams

PRADŽIA:

Nuo seniausių laikų gruodžio 21-ąją dieną senovės lietuviai švęsdavo Elnio devyniaragio šventę. Prasideda trumpiausių dienos ir ilgiausios naktys. Jos tęsis iki Kalėdų. Labai seniai, seniai žmonės  galvodavo, kad elnias devyniaragis ant savo ragų parneša šviesą ir Saulės šilumą. Dėl to  nuo Kalėdų, dienos vėl pradeda ilgėti. Vaikams senovėje sakydavo: „Vaikai, žiūrėkit, gal elnias iš miško atbėgs, ir tada bus Kalėdos. Ir ne bet koks elnias, o baltas. O kodėl baltas? Todėl, kad jis iš dangaus kritęs, per debesis”. Lietuvių pagonių tikėjime Elnimbolis. Vasarą ši mitologinė būtybė keliauja pažeme, todėl naktis būna trumpa, o žiemą – aukštai dangumi ir naktis trunka ilgiau.as devyniaragis – Mėnulio si Devynios elnio ragų šakos – tai 9 paros nuo Mėnulio priešpilnio iki pilnaties.

IŠ GYVENIMO:

Lietuvoje gyvena taurieji elniai. Tauriojo elnio kūnas tvirtas.  Uodega trumpa. Ausys didelės. Akys gelsvai rudos.  Elniai šeriasi (iškrenta kailio plaukai-šeriai) du kartus per metus. Elniai kasmet  maždaug vasario mėnesį numeta ragus. Tada jiems užauga vėl nauji ragai.

RANKDARBIAI:


ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

MAISTAS:

KNYGOS:

INTERNETAS IR KITA MULTIMEDIJA:

1. kompiuteriniai žaidimai

2. filmai

3. muzika

Rodyk draugams