BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vaiko veikla ir kalendorius

Įsimintinos ir švenčių dienos. Žaidžiame, pasakojame, švenčiame, dirbame kartu su vaikais namie.

PRADŽIA:

šiandien pats laikas išlydėti gandrus į šiltus kraštus todėl, kad rugpjūčio 24 diena kalendoriuje pažymėta kaip gandrų išskridimo diena. Jau dienos trumpėja, orai vėsta. Artinasi ruduo, o gandrams darosi per šalta gyventi Lietuvoje. Gerai, kad jie turi sparnus ir gali išskristi žiemoti ten, kur šilčiau - į Afriką.

IŠ GYVENIMO:

kaip dar galima suprasti, kad artinasi ruduo? Pradeda sirpti slyvos, rudeniniai obuoliai, baigia nužydėti vasarinės gėlės (ramunės, rugiagėlės ir kt.), ruduoja kai kurių medžių lapai, ir, be abejo, išskrenda gandrai.

RANKDARBIAI:

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

 • pasimokyk: parašyti žodį gandras,
 • nufotografuok gandrą;
 • labirintai: pirmas, antras
 • išmok vaikščioti/stovėti kaip gandras;
 • gandras šneka (išmok eilėraštuką):

“Kle kle kle, kle kle kle

man jau šalta baloje,

kle kle kle, kle kle kle

jau skrendu aš gal iš čia…”

Ritmą kuriame plodami, kad būtų smagiau.

 • išsiskaičiuokime:

“skrido gandras per pievelę,

pasidūrė sau kojelę,

kraujas laš, laš, laš,

išeinu, aš, aš, aš.”

MUZIKA:

Rodyk draugams

PRADŽIA:

rugpjūčio 15 d. jau beveik visos  uogytės dažniausiai būna nuskintos ir suvalgytos,  uogienės išvirtos o daržovės paruoštos žiemai. Todėl metas atsipūsti nuo vasaros lauko darbų ir pasidžiaugti gražiai užaugusiomis  daržovėmis, vaisiais ir uogomis. Pažiūrėję į  kalendorių, matome jog  rugpjūčio 15 dieną švenčiame Žolinę. Per šią šventę susirinkdavo giminės ar kaimynai, vaišindavosi šviežiai užaugintomis bulvėmis, obuoliais, morkomis, kalbėdavo apie vasaros derlių (kaip sekėsi auginti vaisius ir daržoves), dalindavosi džiaugsmais ir rūpesčiais. Pasikalbėję žmonės skubėdavo prisirinkti gražiausių lauko gėlių ir po to iš tų gėlių darydavo puokštes. Kiti darydavo puokštes iš augalų, kuriuos augino savo darže ir sode. Pasidarytą puokštę pašventindavo (aptaškydavo šventintu vandenėliu bažnyčioje)  parsinešdavo namo ir sudžiovindavo. Žmonės manydavo, kad Žolinės puokštė saugo namus nuo visokių bėdų.

IŠ GYVENIMO:

 • neužmirškime, kad prieš valgant, reikia nusiplauti rankytes. Be to,uogą, vaisių ar daržovę irgi valgome tik gerai nuplautus;
 • kaip atskirti vaisių nuo daržovės? Vaisiai dažniausiai būna saldūs. Ir vaisius, ir daržoves labai sveika valgyti, nes juose daug vitaminų ir mineralų;

RANKDARBIAI:

 • prisirenkame lauko gėlių, prisiskiname augalų, kuriuos patys išauginome, ir padarome Žolinės puokštę;
 • prisipjaustome daržovių, vaisių ir padarome veiduką, o po to viską suvalgome;

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

 • “pašventiname” savo Žolinės puokštę namie, arba einame ją pašventinti į bažnyčią;
 • esant galimybei, galima apsilankyti Žolinės šventėje (pvz. Rumšiškėse);
 • žaidimas kaip aguonėlės auga;
 • išsiverdame žolelių arbatos (pvz. čiobrelių) ir išgeriame;

KOMPIUTERIS:

Rodyk draugams

PRADŽIA:

nuo 1999 m. pasaulyje yra švenčiama jaunimo diena. Jaunimas- tai jauni žmonės. Gera būti jauniems- jie turi daug jėgų ir mažai rūpesčių :).

IŠ GYVENIMO:

kol esi jaunas, reikia daug mokytis-kad geriau galvotųsi, sportuoti, kad būtų stiprus kūnas, sveikai maitintis-kad būtų sveikas. O svarbiausia, kad jauni žmonės gali daug ką nuveikti, nes jie sugalvoja daug įdomių dalykų.

Kaip švenčiama jaunimo diena? Labai paprastai- jaunimas kviečiamas  burtis į piknikus, bendrus pasisėdėjimus, kurių metu pramogauja, kalbasi apie įvairius dalykus, dalinamasi ateities planais.

RANKDARBIAI:

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

MAISTAS:

 • vaisiai, uogos, gėrimai;

KNYGOS:

INTERNETAS IR KITA MULTIMEDIJA:

1. kompiuteriniai žaidimai

2. filmai

3. muzika

4. internetiniai puslapiai:

Rodyk draugams

PRADŽIA:

“O tu, perkūnėli,”- sakydavo išsigandę lietuviai senovėje, kai išgirsdavo griaudėjant perkūniją. Rugpjūčio 10 dieną mūsų protėviai švęsdavo paskutinę dievo Perkūno šventę. Jie galvodavo, kad po šios dienos perkūnijos jau nebeišgirs.  Senovėje žmonės taip pat manydavo, jog Perkūnas žaibus svaido ir dunda pykdamas. Jie net perkūno vardo garsiai netardavo- bijodavo, kad jis neišgirstų ir nepradėtų svaidyti žaibų bei nesukeltų gaisrų. Žmonės manydavo, kad nuo gaisrų ir ugnies juos gali apginti šventasis Laurynas.

IŠ GYVENIMO:

iš tikrųjų žaibai ir griaustinis susidaro debesyse ir nėra jokio dievo Perkūno, kuris svaidytų žaibus į žmones. O nuo ugnies vaikai gali apsisaugoti patys elgdamiesi saugiai:

RANKDARBIAI:

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

 • žaibo darymas namie:

greitai nusivilk megztuką tamsoje, ką išgirsi? pamatysi?;

tamsoje patrik balioną į plaukus ir priartink jį prie lemputės patrono, lemputė turėtų pradėti šviesti;

KOMPIUTERIS:

MUZIKA:

Rodyk draugams