BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vaiko veikla ir kalendorius

Įsimintinos ir švenčių dienos. Žaidžiame, pasakojame, švenčiame, dirbame kartu su vaikais namie.

PRADŽIA:

Šiandien švenčiame Lietuvos pasieniečių dieną. Pasieniečiai- tai žmonės, saugantys mūsų šalies  Lietuvos sieną nuo blogų žmonių. Tai nėra tikra siena, bet tik linija, kurios vienoje pusėje gyvena lietuviai (mes), o kitoje pusėje gyvena kitų šalių žmonės. Mes lietuviai kalbame lietuvių kalba (lietuviškai), o kitų šalių žmonės kalba kitomis kalbomis. Jei nori pereiti Lietuvos sieną, reikia turėti pasą- specialų dokumentą, kuriame yra parašyta žmogaus pavardė ir įklijuota nuotrauka. Pasą reikia parodyti kitos šalies pasieniečiui. Jis padeda anspaudą, kuriame parašyta tos šalies, į kurią važiuoji, pavadinimas.

Pasieniečiai nepraleidžia į Lietuvą kontrabandininkų (dėdžių, kurie veža šnapsą ir rūkalus), banditų ir kitų blogų žmonių.  Pasieniečiai turi žiūronus, kad galėtų pamatyti blogiečius,  kalbasi per  specialius telefonus, dėvi specialią uniformą ir netgi turi ginklą. Kai kuriems pasieniečiams padeda dirbti dresuoti šunys.  Dresuoti šunys moka surasti nusikaltėlius, užuodžia kontrabandininkų rūkalus.

Pasieniečiais gali dirbti sąžiningi (nemeluojantys), sveiki, stiprūs ir sportiški žmonės. Jie mėgsta daryti gerus darbus (padėti mamytei ir tečiui tvarkytis, daryti valgyti, žaisti su broliuku). Pasieniečiai visada nori padėti silpnesniems ir saugoti kitus žmones nuo blogiečių. Be to, jie turi mokėti taikliai šaudyti.

RANKDARBIAI:

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

 • “pasienietis” turi namie (arba kieme) kuo greičiau surasti suslėptą “kontrabandą” - vienodos spalvos skareles, arba kokius nors daiktus (mes slėpėm kubelius). “Pasienietis” stengiasi surasti visą “kontrabandą”, kai suranda gauna premiją. “Pasienietis” ieško “kontrabandos” apsijuosęs diržą, pasikabinęs žiūronus, užsikišęs už diržo “ginklą” ir pasiėmęs “raciją” ;
 • kliūčių ruožo įveikimas: sustatomos kelios kėdės eile  ir uždengiamos užtiesalu. Padarytu tuneliu turi prašliaužti “pasienietis” per tam tikrą laiką. Kitame tunelio gale “pasieniečio” laukia vandens puodukas ir maisto davinys (mažas indelis vaisių, ar daržovių, ar riešutų, ar dar kas nors. Indelis būna uždengtas su skepetaite). Kai “pasienietis” pasistiprina, lenda tuneliu atgal. O ten jo laukia kitas vandens puodelis su kitu maisto daviniu. Kiekvienąkart lendant, jis randa vis kitą maisto davinį, bet prieš lįsdamas į tunelį nemato, koks ten maisto davinys jo laukia, todėl skuba pažiūrėti;
 • daiktų (nedūžtančių) mėtymas į krepšį taiklumui lavinti;

KOMPIUTERIS:

Rodyk draugams

PRADŽIA:

Kadangi mums Saulutė labai svarbi, nes ji šildo mūsų Žemę, tai per antrą ilgiausią metų dieną pradedame švęsti Rasos (Joninių) šventę. Per Rasos šventę žmonės kūrendavo didelius laužus, šokdavo, džiaugdavosi vasara ir ilga diena. Vakare žmonės surinkdavo ant žolių, medžių lapų ir gėlių iškritusią  rasą-smulkius vandens lašelius.  Buvo manoma, kad tie lašeliai stebuklingi: jais palaisčius daržus, augalai daug geriau auga, o jais pagirdžius gyvulius-šie tampa daug sveikesni. Žmonės sutemus eidavo ieškoti švytinčio paparčio žiedo. Buvo manoma, kad paparčio žiedas turi stebuklingų galių ir žmogus, radęs paparčio žiedą, tampa labai protingu ir sužino visas pasaulio paslaptis. Prieš vidurnaktį jaunos mergelės pindavo iš lauko gėlių vainikus ir vidurnaktį paleisdavo juos plaukti pasroviui.

IŠ GYVENIMO:

 • Šiandien žmonės renka vaistažoles ir jas džiovina, nes ankščiau galvodavo, kad per Rasos  šventę surinktos vaistažolės pačios geriausios. Vaistažolėmis gydomos įvairios ligos. Galima prisiskabyti aviečių ūglių ir jų pasidžiovinti. Aviečių ūglių arbata padeda greičiau išgyti nuo kosulio;

RANKDARBIAI:

 • paparčio žiedai“ arba kiti žiedai (atsispausdiname, nuspalviname (jei turime tamsoje šviečiančius dažus, dar geriau), iškerpame ir galime panaudoti vietoj apyrankių, žr. žemiau);

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

 • labirintai  (reikia atsispausdinti):su bite, su skruzdėle, su saulėgrąža,
 • sujunk taškus lapai:gėlė,
 • pabaik piešti gėlę,
 • matematika: sudėk ir atimk,
 • jei yra galimybė, kieme užsikuriame laužą ir kepame zefyrus;
 • Šviečiančias lazdeles arba iškirptas iš popieriaus gėlytes (papračio žiedus) paslepiame įvairiose vietose (jei gražus oras-lauke, jei nelabai geras oras-namie). Prie lazdelių pririšame po kokį skanėstą. O jei slepiame popierines gėlytes, tai kitoje gėlytės pusėje parašome, koks bus prizas, arba kiek bus prizų. Sutemus (arba ne), vaikas eina ieškoti “paparčio žiedo”.

Rodyk draugams

PRADŽIA:

Birželio 22 diena yra pirmoji  iš trijų ilgiausių metų dienų. Tos trys ilgiausios dienos, kuomet saulutė šviečia ilgiausiai, vadinamos vasaros saulėgrįža. Saulė pakyla į dangų labai aukštai. Mūsų Saulė yra labai didelis ugnies kamuolys, kuris šildo mūsų Žemę. Mes džiaugiamės Saulute, nes jos spinduliai atneša mums šilumą. Kai šilta ir šviesu gerai auga medžiai, žolės, sirpsta uogos, noksta vaisiai.

IŠ GYVENIMO:

 • vasarą, saulėtą dieną, lauke reikia vaikščioti užsidėjus kepurytę, kuri apsaugo galvytę nuo kaitrių Saulės spindulių.  Jei karštą dieną būsi lauke be kepurės, galima gauti Saulės smūgį. Tuomet perkaista galvytė, ją skauda, bloga, pasidaro tamsu akyse, “zirzia” ausyse, norisi labai gerti, sunku kvėpuoti, vaikučiui pasidaro labai karšta. Jei vaikas gavo Saulės smūgį, reikia jį nunešti į pavėsį, apvynioti jį su šlapiomis  paklodėmis, truputį pakelti jo galvytę ir duoti vaikučiui daug gerti vandens.

RANKDARBIAI:

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

KOMPIUTERIS:

Rodyk draugams

PRADŽIA:

Šiandien švenčiame Alytaus dieną. ALYTUS –  šeštas pagal dydį Lietuvos miestas. kartais Alytų vadina baltosios rožės miestu, nes jo parkuose auga daug baltų rožių, o ir miesto herbe avaizduota balta rožė (erškėtrožė).

IŠ GYVENIMO:

Nuo mūsų namų iki Alytaus yra apie 70 km. Šiame mieste galima aplankyti jaunimo ir kurorto parkus, Alytaus piliakalnį, medinių skulptūrų ekspoziciją „Vaivorykštė ežerą semia“, ir kitas, netoli Alytaus esančias įdomias vietas (pvz. Žuvinto rezervatą ar nuotykių parką \”Tarzanija\”).

RANKDARBIAI:

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

 • “sujunk taškus” lapai: pirmas,
 • labirintai: sugeneruotas (pasirenki sunkumą, atsispausdini, ant įėjimo parašai savo gyvenamą vietą, ant išėjimo “ALYTUS”),
 • pasitaikius progai, aplankome miestą kartu su šeima arba sudalyvaujame kokiame nors miesto renginyje;

MAISTAS:

KNYGOS:

INTERNETAS IR KITA MULTIMEDIJA:

1. kompiuteriniai žaidimai

2. filmai

3. muzika

4. internetiniai puslapiai:

Rodyk draugams