BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vaiko veikla ir kalendorius

Įsimintinos ir švenčių dienos. Žaidžiame, pasakojame, švenčiame, dirbame kartu su vaikais namie.

PRADŽIA:

šiandien yra tarptautinė pašto diena. Pašte dirba paštininkai (laiškanešiai). Paštininko atliekamas darbas: pašto siuntų, laiškų, žurnalų, laikraščių pristatymas gyventojams. Paštininkas turi būti draugiškas. Ypatingai paštininkas reikalingas atokiau gyvenantiems kaimo žmonėms.

IŠ GYVENIMO:

jei nori kam nors išsiųsti laišką, pirmiausia reikia jį parašyti, įdėti į voką, jį užklijuoti, parašyti savo adresą ir adresą, kuriuo siųsi laišką, ant voko užklijuoti pašto ženklą. Tuomet laiškas nunešamas prie pašto ir išmetamas į specialią pašto dėžę. Paštininkas atrakina tą dėžę ir paima dėžėje esančius laiškus. Perskaito ant laiško užrašytą adresą, užanspauduoja jį, ir laiškas vežamas (automobiliais, traukiniais, autobusais), skraidinamas (lėktuvais) arba plukdomas (laivais) tam žmogui, kurio adresas parašomas ant voko.

RANKDARBIAI:

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

MAISTAS:

KNYGOS:

INTERNETAS IR KITA MULTIMEDIJA:

1. kompiuteriniai žaidimai:

2. filmai

3. muzika

4. internetiniai puslapiai:

Rodyk draugams

PRADŽIA:

šiandien puiki proga susipažinti  su Lietuvos kariuomene ir kario profesija, nes šiandien minima krašto apsaugos diena.  Šaliai kariuomenė reikalinga, kad apgintų ir saugotų nuo priešų. Kartais taip atsitinka, kad vienos šalies gyventojai gali užpulti kitos šalies gyventojus. Tuomet prasideda karas. Jei taip atsitiktų, Lietuvos kariuomenės kariai, pasiėmę turimus ginklus, eitų ginti tėvynės net paaukodami savo gyvybes. Kai žmonės nekariauja, sakome, kad pasaulyje yra taika.

IŠ GYVENIMO:

Kodėl prasideda karai? Todėl, kad žmonės yra godūs ir pikti. Kai vieni pikti žmonės iš kitų (nepiktų) nori atimti žemes, daiktus, nori visko daug turėti, jie pradeda karus. Jei visi išmoktų dalintis ir nepykti, karų niekada nebūtų ir pasaulyje būtų taika bei nereikėtų turėti jokios kariuomenės ir ginklų.

RANKDARBIAI:

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

  • “sujunk taškus” lapai:karinės mašinos,
  • labirintų lapai:
  • žaidžiame kareivius: išmokstame žygiuoti, vykdyti komandas “laisvai”, “kairėn”,”dešinėn”, “aplink”, “pirmyn”, “atgal”.
  • taiklumo žaidimai: “darts” ir kt.

MAISTAS:

KNYGOS:

INTERNETAS IR KITA MULTIMEDIJA:

1. kompiuteriniai žaidimai:

2. filmai

3. muzika

4. internetiniai puslapiai:

Rodyk draugams