PRADŽIA:

Nuo senovės šią dieną buvo švenčiamas paukščių parskridimas. 40 paukščių diena vadinama todėl, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę.

IŠ GYVENIMO:

paukščiukai yra mažieji mūsų draugai. Dauguma paukščių sulesa pavojingus kirminus ir vabzdžius, todėl geri žmonės juos globoja. O kurgi paukščiukai gyvena?  Kai kurie iš šakelių ir šapelių susisuka lizdus ir ten gyvena. Kiti sparnuočiai įsitaiso žmonių iškeltuose inkiluose-specialiuose nameliuose su apvalia maža landa paukščiukui įlįsti. Savo nameliuose paukščiai deda kiaušinius iš kurių vėliau išsrita maži paukščiukai.

RANKDARBIAI:

ŽAIDIMAI IR KITA VAIKO VEIKLA:

  • Visi žaidėjai sėdasi aplink stalą ir deda rankas ant kelių. Vedėjas sako įvairių gyvūnų ir daiktų vardus ir prie kiekvieno žodžio priduria klausimą: „Skraido?“, pakeldamas kaskart aukštyn pirštus. Pvz.: gegutė skraido? kėdė skraido? kiškis skraido? avis skraido? Ir t. t. Klausimus užduoda sparčiai. Jei vedėjas įvardija kokį skrajojantį padarą, visi žaidėjai turi pakelti pirštus aukštyn. O kai vedėjas įvardija neskrajojančius padarus ar daiktus, tada turi laikyti pirštus ant kelių. Kuris apsirinka, duoda fantą.
    pasibaigia);
  • išeiti pasivaikščioti ir pasižvalgyti, kokie paukščiai jau parskrido;
  • iškelti inkilą paukščiukams;

MAISTAS:

KNYGOS:

INTERNETAS IR KITA MULTIMEDIJA:

1. kompiuteriniai žaidimai

2. filmai

3. muzika

4. internetiniai puslapiai:

Rodyk draugams